Zabezpieczanie powłokami antygraffiti Wrocław

mycie kostki brukowej
Usuwanie graffiti
Choć przez niektórych uznawane jest za formę ulicznej sztuki, w większości przypadków jednak graffiti to głównie akty wandalizmu powodujące zniszczenie mienia publicznego. Nowy budynek, świeże elewacje, wyremontowany tunel metra, nowoczesny apartamentowiec, za chwilę mogą być pomazane rysunkami i napisami. Przez wiele lat prywatni właściciele nieruchomości oraz władze miast były wobec tego problemu bezradne. Jedyne, co można było zrobić, to zamalować pseudo sztukę, wyremontować budynek i mieć nadzieję, że tym razem wandale dłużej pozostawią go w stanie nienaruszonym. Jednak to już należy do przeszłości. Specjaliści opracowali technologie umożliwiające pokrywanie budynków środkami, dzięki którym walka z tym zjawiskiem stała się dużo prostsza. Nasza firma oferuje zaś usługę zabezpieczania powłokami antygraffiti na terenie Wrocławia i okolic.

Rodzaje powłok antygraffiti

Opracowane na podstawie testów i badań specjalistyczne środki, którymi pokrywane są ściany budynków, zabezpieczają je przed wnikaniem farby wgłąb podłoża i umożliwiają stosunkowo łatwe usunięcie graffiti. Preparaty nakładane na powierzchnie ścian są bezbarwne i po nałożeniu praktycznie niewidoczne. Obecnie stosowane są trzy rodzaje zabezpieczania powłokami antygraffiti. Dwa z nich mają charakter ograniczony czasowo, jedna zaś jest metodą trwałą. Podział ten opiera się na zmywalności w razie zanieczyszczenia farbami. W przypadku powłok traconych i półtrwałych, zmywane są one razem z graffiti i wymagają odnowienia, zaś powłoki trwałe zostają na powierzchni ściany nawet po zmyciu rysunku.

Powłoki tracone

Jest to najtańsza metoda zabezpieczania powłokami antygraffiti. Mechanizm jej działania polega na wytworzeniu hydrofobowej powłoki pomiędzy powierzchniami, na które jest naniesiona farbą z graffiti. W razie aktu wandalizmu, wystarczy zmyć powłokę wraz z malunkiem. Najbardziej skutecznym sposobem czyszczenia powierzchni pokrytej tego typu powłoką jest użycie myjki ciśnieniowej o ciśnieniu 60-90 barów z gorącą wodą. Niestety, powłoka schodzi razem z farbą i to stanowi jej wadę, ponieważ po takim zabiegu należy ją odnowić. Działanie ochronne tego typu powłok jest również zależne od grubości nałożonych warstw oraz warunków atmosferycznych.
Powłoki tracone są bezpieczne dla różnego rodzaju powierzchni – cegły, betonu, tynków, rozmaitych kamieni, tworzyw sztucznych, metali, drewna i powłok malarskich. Ich dodatkowym atutem jest bardzo dobra przepuszczalność pary, co zapobiega tworzeniu się grzyba i porastaniu glonami powierzchni budynków. W razie potrzeby, usunięcie takiej powłoki nie pozostawia żadnego śladu na podłożu.

Powłoki półtrwałe

Tego typu zabezpieczenia stanowią kompromis pomiędzy ceną a trwałością. Nieco droższe, niż powłoki tracone, preparaty jedno- lub dwuskładnikowe zabezpieczają ściany przed wandalizmem na określoną ilość cykli zmywania. Zazwyczaj deklarowana ilość cykli to od dwóch do pięciu. Jednak warto pamiętać, że przy każdym kolejnym cyklu, coraz trudniej będzie ochronić oraz zmywać to samo miejsce w przypadku ponownego zanieczyszczenia. W przypadku powłok półtrwałych, czyszczenie odbywa się przy użyciu środków chemicznych, nie zaś samej gorącej wody.

Powłoki trwałe

Powłoki trwałe stanowią najdroższą opcję zabezpieczania powłokami antygraffiti. Jednak jest to jednocześnie najbardziej wydajne rozwiązanie, ponieważ w zależności od składu produktu – ich trwałość wynosi od 10 do 20 lat – a ilość możliwych cykli mycia może wynosić od 50 wzwyż. Preparaty tego typu pokrywają ściany powierzchnią antyadhezyjną, dzięki czemu zapobiegają wnikaniu farb wgłąb podłoża oraz dodatkowo zabezpieczają przez klejami, umożliwiając bezproblemowe usunięcie wszelkiego rodzaju ulotek i plakatów. Jest to metoda, którą polecalibyśmy miejscom, które są szczególnie narażone na wandalizm, a mycie ich tradycyjnymi środkami może narazić powierzchnię na uszkodzenie.

Zaletami powłok trwałych jest odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki środowiska. Do czyszczenia tego typu powłoki wystarczy użyć wody z odpowiednim środkiem chemicznym. Powłoki te również w większości są paroprzepuszczalne. Mają kilka wersji wykończeń – matowe, połyskliwe lub kolorowe, mogą Państwo zatem dostosować wybór wykończenia do swoich potrzeb. Nadają się do wielu rodzajów powierzchni – tynków, cegły, kamieni, tworzyw sztucznych, metali, szkła, czy też ceramiki. Jedną z głównych wad tego typu rozwiązania, jest brak gwarancji „odwracalności” aplikacji. Jednak w większości przypadków nie ma takiej potrzeby.

Zalety powłok antygraffiti

Przede wszystkim jest to ochrona budynków użyteczności publicznej lub własności prywatnej. Posiadanie pisemnej gwarancji wykonanej usługi zabezpieczania powłokami antygraffiti, jaką jest Państwu w stanie zagwarantować nasza firma, jest konieczne przy wykupieniu polisy ubezpieczającej budynek od aktów wandalizmu. Zapewni to pokrycie kosztów związanych z czyszczeniem powierzchni. Powłoki ułatwiają również sam proces czyszczenia. W razie potrzeby, zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, ponieważ zabiegi usuwania graffiti także przeprowadzamy na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług bezpośrednio po skończeniu remontu lub w ostatnim etapie prac wykończeniowych w danym budynku. Najlepiej jest pokrywać powłokami powierzchnie czyste i nienarażone jeszcze na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Decydując się na powłokę antygraffiti, warto skorzystać z usług firmy specjalizującej się w tego typu zleceniach. Ponieważ wbrew pozorom, nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Niewłaściwe nałożenie powłoki może skutkować znacznym pogorszeniem wyglądu elewacji, nieodpowiednim zabezpieczeniem, a w najgorszych przypadkach – koniecznością wykonania elewacji od nowa.

Wykonanie usługi

Zabezpieczanie powłokami antygraffiti we Wrocławiu polecamy szczególnie w przypadku nowych obiektów, miejsc świeżo wyremontowanych lub narażonych na akty wandalizmu. W zależności od Państwa potrzeb, po przeprowadzonej konsultacji, dobierzemy odpowiednią metodę oraz preparat do rodzaju powierzchni, panujących warunków pogodowych, czy też możliwości finansowych. Bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty, jakie są dla Państwa istotne. Ponadto, pomiar i wycena usługi są u nas za darmo.

Zapewniamy dostarczenie materiałów najwyższej jakości, od firm specjalizujących się w tego typu produktach. Wykonawcami zaś są nasi profesjonaliści, którzy wiedzą jak posługiwać się tego typu specyfikami oraz mają doświadczenie w wykonywaniu usług obejmujących ich użycie. Nie muszą się zatem Państwo obawiać, że powłoka będzie nałożona nieprawidłowo lub nie będzie spełniała swoich zadań. Z pewnością nie będą Państwo zawiedzeni zabezpieczaniem powłokami antygraffiti powierzchni Waszych budynków.

W razie, gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące usługi, zapraszamy do kontaktu.