Mycie dachów Wrocław

Mycie dachów
Mycie dachów
Pokrycie dachu tak jak i reszta budynku wymaga regularnej konserwacji. Dachówka, która narażona jest na zmienne warunki atmosferyczne, z czasem może stracić kolor, a jej powierzchnia pokryć się mchem. Aby przywrócić jej dawny wygląd, warto zaufać specjalistom firmy Multiclean, którzy w sprawny i przede wszystkim bezpieczny sposób na co dzień przeprowadzają mycie dachów we Wrocławiu i okolicy.

W jakim celu przeprowadza się kompleksowe mycie dachów?

Mycie dachów we Wrocławiu zlecane jest najczęściej przez firmy, jednak coraz częściej z usług tych korzystają również klienci indywidualni, właściciele wolnostojących domów jednorodzinnych. Usługa ta wykonywana jest w celu oczyszczenia powierzchni dachu z różnego rodzaju zabrudzeń, takich jak szary nalot, sadza, mech, piasek czy pleśń, które zalegające tam latami bez wątpienia mają negatywny wpływ na kondycję dachówki. Dodatkowo profesjonalnie wyczyszczona dachówka zyskuje na wyglądzie, co z kolei wpływa na estetyczny wygląd całego budynku. Wielu klientów decyduje się na ten zabieg przed sprzedażą domu, by podnieść jego wartość. Mycie dachów jest również konieczne w przypadku malowania dachówek, ponieważ pokrycie ich powierzchni farbą nie przyniesie upragnionych rezultatów, jeżeli dach będzie po prostu brudny. Często jednak samo mycie przynosi bardzo dobre efekty, przez co zadowoleni z wykonanej usługi klienci rezygnują z potrzeby malowania dachówki. Mycie dachów zalecane jest także w przypadku czyszczenia elewacji, zaleca się, by najpierw dokładnie oczyścić dach, a następnie zająć się dokładnym myciem elewacji.

Wpływ otoczenia a mycie dachów – Wrocław

W zależności od lokalizacji budynku i najbliższej okolicy mycie dachu może wymagać innego rodzaju czyszczenia i przygotowania. Właściciele domów budowanych na obrzeżach miasta, w pobliżu rzeki i lasu narzekają na zabrudzenia w postaci mchu, pleśni i glonów. Sama struktura dachu ma wpływ na powstawanie takich biologicznych zmian. Niejednorodna forma dachówek, łączenia i szczeliny powodują zbieranie się wody, piasku w trudnodostępnych miejscach. Wilgotne środowisko niedostatecznie osuszone przez słońce w zupełności wystarczy, aby po dłuższym czasie zaczęły tam pojawiać się wszelkiego rodzaju grzyby i glony. Z początku niezbyt widoczne z czasem naprawdę mogą oszpecić wygląd całego budynku. Z kolei mycie dachów we Wrocławiu, bliżej centrum opiera się głównie na usuwaniu z ich powierzchni osadów sadzy i smogu, które powodują powstawanie nieestetycznych szarawych nalotów. W zależności od stopnia zabrudzenia bardzo często tego typu zabrudzenia można niemal całkowicie zlikwidować.

Mycie dachów – Wrocław – jak często je przeprowadzać?

Regularne mycie dachu z pewnością pozwoli cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem przez długi czas. Jednak jak często należy przeprowadzać ten zabieg, jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Jest wiele wspomnianych wyżej czynników wpływających na jego kondycję, takich jak lokalizacja czy czynniki atmosferyczne. Sama budowa dachu wpływa również na jego wygląd estetyczny, spadziste dachy, z których wiatr i deszcz są w stanie na bieżąco usuwać większe zabrudzenia, będą potrzebować rzadszej konserwacji od tych całkowicie płaskich. Producenci dachówek natomiast zalecają ich mycie co 5 lat. Najlepiej zdecydować się na tego typu usługę po prostu w momencie, kiedy na dachu pojawią się pierwsze widoczne zmiany. Mycie dachu na pewno należy zaplanować przed malowaniem dachówki oraz przed malowaniem elewacji. W innym wypadku spływająca brudna woda z dachu bardzo szybko na nowo zabrudzi czystą elewację. Dobrym pomysłem także jest odświeżenie wyglądu dachu przed wystawieniem budynku na sprzedaż.

Jak w praktyce wygląda mycie dachu?

Każdy zabieg mycia dachu odbywa się po uprzedniej ocenie wielkości dachu oraz skali jego zabrudzenia. Następnie pracownik firmy sporządza wycenę dla klienta, kiedy ten ją zaakceptuje, firma czyszcząca przystępuje do pracy. Mycie dachów przebiega przy pomocy myjki ciśnieniowej, która przez specjalną rotacyjną dyszę jest w stanie gorącą wodą wypłukać większość zanieczyszczeń. Mycie pod ciśnieniem pozwala na wydobyciu piasku i pyłu z wszelkiego rodzaju zakamarków. W zależności od rodzaju zanieczyszczeń do mycia dachów firma Multiclean używa specjalnie przeznaczonych do tego preparatów chemicznych, bezpiecznych dla środowiska i przede wszystkim dachówki. Warto pamiętać bowiem, że w przypadku grzyba i porostów nie wystarczy ich usunąć. Aby w jak największym stopniu spowolnić ich ponowne pojawienie się, należy użyć dobrej jakości środka biobójczego. Proces czyszczenia zawsze przebiega zaczynając od najwyższych części dachu, przechodząc niżej. Przeprowadza się go w taki sposób, by brudna woda spływała w dół rynnami. W zależności od potrzeb do pracy używany jest wysokiej jakości sprzęt alpinistyczny oraz specjalny podnośnik, a pracownicy wykonujący usługę są odpowiednio przeszkoleni do przeprowadzania prac na wysokości.

Mycie dachów we Wrocławiu – dlaczego warto zaufać profesjonalnej firmie z doświadczeniem?

Decydując się na mycie dachu – Wrocław posiada jednych z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Szukając profesjonalisty, który w szybki i bezpieczny sposób wyczyści dach, warto wybrać firmę z doświadczeniem i odpowiednim sprzętem. Firma Multiclean bazuje tylko na bezpiecznych i sprawdzonych produktach, a jej pracownicy stale przechodzą odpowiednie szkolenia i kwalifikacje, by móc pracować na wysokości. Dokładne mycie dachów pozwala na zachowanie ich w bardzo dobrej kondycji przez następne lata. Własny koszowy podnośnik oraz specjalistyczny sprzęt alpinistyczny pozwalają na pracę na dużych wysokościach, nawet do 27 metrów. Posiadanie własnego sprzętu, bez potrzeby wynajmowania go u konkurencji czyni firmę Multiclean w pełni samodzielną i niezależną, dzięki czemu w każdej chwili gotowa jest podjęcia zlecenia czyszczenia dachu we Wrocławiu i okolicy.